Authorized and paid for by The Rio Grande Chapter of the Sierra Club Political Action Committee, Rio Grande Sierra Club Healthy Communities, and Sierra Club Political Committee.  Not authorized by any candidate or campaign committee.

National endorsements 
US Senate: Ben Ray Luján
US House District 1: Deb Haaland
US House District 2: Xochitl Torres Small
US House District 3: Teresa Leger Fernandez
Read more

New Mexico Senate endorsements
Senate District 5: Leo Jaramillo
Senate District 8: Pete Campos
Senate District 9: Brenda McKenna
Senate District 10: Katy Duhigg
Senate District 11: Linda Lopez
Senate District 12: Gerry Ortiz y Pino
Senate District 13: Bill O’Neill
Senate District 14: Michael Padilla
Senate District 15: Daniel Ivey Soto
Senate District 16:  Antoinette Sedillo Lopez
Senate District 17: Mimi Stewart
Senate District 18: Bill Tallman
Senate District 19: Claudia Risner
Senate District 20: Martin Hickey
Senate District 21: Athena Christodoulou
Senate District 23: Harold Pope
Senate District 24: Nancy Rodriguez
Senate District 25: Peter Wirth
Senate District 26: Jacob Candelaria
Senate District 28: Siah Correa Hemphill
Senate District 29: Paul Baca
Senate District 30: Pam Cordova
Senate District 33: Denise Lang-Browne
Senate District 35: Neomi Martinez-Parra
Senate District 36: Jeff Steinborn
Senate District 38: Carrie Hamblen
Senate District 39: Liz Stefanics
Read more

New Mexico House of Representatives endorsements 
House District 5: Wonda Johnson
House District 10: Andrés Romero
House District 11: Javier Martinez
House District 12: Brittney Barreras
House District 13: Patricia Roybal Caballero
House District 14: Miguel Garcia
House District 15: Dayna Hochman Vigil
House District 17: Debbie Armstrong
House District 18: Gail Chasey
House District 19: Sheryl Williams Stapelton
House District 21:  Debbie Sarinaña
House District 22: Jessica Velasquez
House District 23: Daymon Ely
House District 24: Liz Thomson
House District 25: Christine Trujillo
House District 26: Georgene Louis
House District 27: Marian Matthews
House District 28: Melanie Stansbury
House District 29: Joy Garratt
House District 30: Natalie Figueroa
House District 31: Julie Brenning
House District 33: Micaela Cadena
House District 35: Angelica Rubio
House District 36: Nathan Small
House District 37: Joanne Ferrary
House District 38: Karen Whitlock
House District 39: Rudy Martinez
House District 40: Roger Montoya
House District 41: Susan Herrera
House District 42: Kristina Ortez
House District 43: Christine Chandler
House District 44:  Gary Tripp
House District 45: Linda Serrato
House District 46:  Andrea Romero
House District 47: Brian Egoff
House District 50:  Matthew McQueen
House District 52:  Doreen Gallegos
House District 57:  Billie Helean
House District 59: Kimble Kearns
House District 65: Derrick Lente
House District 68: Karen Bash
Read more

County endorsements
Bernalillo County Commission District 3: Adriann Barboa
Bernalillo County Commission District 4: Wende Schwingendorf
Doña Ana County Clerk: Amanda López Askin
Grant County Commission District 5: Harry Browne
Sandoval County Commission District 2: Leah Ahkee-Baczkiewicz
Sandoval County Commission District 4: Alexandra Piland
Santa Fe County Commission District 5: Hank Hughes
Santa Fe County Clerk: Katharine Clark
Valencia County Clerk: Aurora Chavez
Read more